Checkmark iconČeská podpora
Checkmark iconRozsáhlé záruky
Checkmark iconBezplatné vrácení
Checkmark iconDoprava zdarma od 2 500 Kč
Checkmark icon100 dní na vrácení

Nákup správného putteru - jak ho najít!

Existují blade puttery, half-mallet puttery a mallet puttery, dlouhé puttery a krátké puttery, těžké puttery a lehké puttery, s tlustými nebo tenkými gripy - varianty golfových putterů jsou téměř nekonečné. A je to těžko uvěřitelné: putter je jednou z nejdůležitějších golfových holí v golfovém bagu a holí, kterou držíte v ruce nejčastěji. Průměrný amatérský golfista použije putter 40krát během 18 jamek - u profesionálů je to v průměru asi 30krát.

Velmi rychle se tedy ukáže, že skóre rozhodujícím způsobem závisí na hře na greenu. Kolikrát jsme naštvaní, když jsme zdánlivě bez námahy překonali hřiště, dokázali jsme nechat překážky za sebou a nakonec jsme potřebovali dva, tři nebo dokonce čtyři putty, takže skóre je nakonec horší, než jsme si přáli.

Rozhodnutí o správném putteru závisí na několika faktorech. Podíváme se blíže na tři z těchto faktorů, které vám pomohou při rozhodování o koupi.

  • Délka putteru: Zde je důležitá vaše osobní adresa. Neexistuje žádné pravidlo, které by vypočítávalo, že při určité výšce nebo délce paže potřebujete putter s délkou palce X. Každý golfista si zvykne na svou osobní adresu. Jsou lidé, kteří mají tendenci se při házení sklánět, jiní mají tendenci stát vzpřímeně. Na rozdíl od želez nebo dřev neexistuje nic takového jako "chyba", pokud jde o adresu. Osobní pocit je správný.
  • Moment úderu: Určete, jak centrálně zasáhnete svůj putter. Pokud si dokážete odpovědět na tuto otázku, budete vědět, jaký tvar hlavy putteru je pro vás vhodný. Existují tři Různé tvary: 1. Bade, 2. Half-Mallet , 3. Mallet (viz obr. 1). Putter s Blade by se měl vždy trefovat do středu plochy hole, jinak hrozí, že se putter při úderu zkroutí. Větší hlava hole (Half-Mallet  nebo Mallet) tuto situaci řeší. Proto platí pravidlo, že čím větší je riziko, že míček trefíte mimo střed líce hole, tím spíše byste měli zvolit putter Half-Mallet nebo dokonce s Mallet.

Blade-Putter

Putter Blade

Half-Mallet-Putter

Half-Mallet putter

Mallet-Putter

Mallet putter
  • Swing motion: V golfu rozlišujeme tři švihové pohyby: 1. Přímý, 2. Mírný oblouk, 3. Silný (viz obr. 2). V závislosti na švihovém pohybu je pro vás vhodnou volbou putter s vyvážením na obličej nebo na špičku.

Die Bewegung beim putten

Čím dále stojíte od golfového míčku při puttování, tím větší je pravděpodobnost, že švihnete obloukem.

Ale jaký typ švihu máte vy? Pokud jste hráčem typu "straight back & through", švihnete hlavou putteru přímo dozadu a skrz golfový míček. Plocha hole je vždy kolmá na cílovou linii. Proto je správnou volbou "face-balanced" putter. Pokud se naopak během švihu pohybujete silným obloukem, přičemž se plocha hole silně otevírá nebo zavírá, potřebujete putter s vyváženou špičkou.

Tyto pojmy "face-balanced" a "toe-balanced" popisují zatížení putteru a podporují vás při patovacím úderu.

Můžete snadno zjistit, jakou váhu má váš současný putter nebo putter obecně: Vyvažte putter dvěma prsty a udržujte hůl v rovnováze. Nyní můžete vidět vyvážení na základě polohy hlavy (viz obrázek).

Balanced

Pokud vezmete v úvahu výše uvedené faktory, mělo by pro vás být mnohem snazší rozhodnout se pro putter a dlouhodobě zlepšit své skóre. Délku, moment úderu a patovací pohyb můžete snadno určit doma na koberci.

Kliknutím na tlačítko níže přejdete na naši nabídku putterů. Zde si můžete snadno objednat svůj nový putter prostřednictvím našeho online obchodu. Na naše puttery se samozřejmě vztahují zásady vrácení zboží do 14 dnů* pro online objednávky. Rádi vám také doporučíme naši službu montáže putterů. To probíhá v kterékoli z našich poboček. Domluvte si prosím schůzku předem na preferované pobočce. Naši místní odborníci vám rádi pomohou.

Naši odborníci jsou vám k dispozici na telefonním čísle 800 023 810 od pondělí do pátku v době od 8:00 do 16:00 hodin. Nebo nám napište na zakaznickyservis@golfhouse.cz

Hledáte tréninkové zařízení pro domácí trénink puttování?

DÁMSKÉ PUTTERY Pánské puttery

*Platí pouze pro puttery bez známek používání. Malý tip: Na úderovou plochu nalepte lepicí pásku, abyste snížili riziko.

Jan Kowalewski
Jaroslav Soukup, odborník na vybavení v pobočce Praha Černý Most

"Puttování je velmi často otázkou citu. Najdeme vám putter, se kterým se budete na greenech cítit nejlépe!"